Jak na weby a e-shopy na Wordpressu

Výhody redakčního systému

Redakční systém je něco co člověku aniž by byl programátor umožňuje si web spravovat a tvořit na něm obsah. A nemusíte se ani nic složitě učit. Samozřejmě, že vše neuděláte, ale v pohodě zvládnete věci jako je aktualizace a tvorba stránek, tvorba fotogalerií, tabulek, formulářů, editace menu, vkládat mapy, videa z Youtube a mnohem víc. Nemusíte spoléhat na webmastra a čekat až zadanou změnu skutečně provede. Úpravy na svém webu můžete provádět kdykoliv.

Je to peklo mít web a nemít možnost si na něm dělat potřebné změny. S redakčním systémem této situaci předejte. Předělával jsem už poměrně dost webů kde hlavní požadavek byl mít možnost stránky editovat. Redakční systém je vlastně i důvod proč začínám se psaním tohoto webu. Potřeboval jsem místo kam bych mohl psát návody. Konkrétně zde budu publikovat návody pro WordPress.

Díky redakčnímu systému si můžete jednoduše psát blog a články. Blogy jsou a vždycky budou populární a hledané. Pravidelně aktualizovaný blog (platí to i pro web) získává časem na hodnotě.

Tvorba webových stránek na WordPressu není těžká. Myšleno ve smyslu tvorby obsahu. Instalace na hostingu už může být oříšek a člověk už musí mít v této oblasti nějaké znalosti. Ale i toto časem možná úplně odpadne. Stále více hostingů nabízí instalování tzv. na jedno kliknutí. Nemusíte se tak o moc starat.

Velkým tématem jsou vždy šablony a pluginy. Šablona je vzhled webu a pluginy jsou různá rozšíření. Třeba na začátku zmíněné formuláře. Na jejich úpravu, ale již je potřeba kodér pokud  nechcete jít cestou pokus / omyl a zkoušet co funguje.

Administrace. Administrace je ta část, kterou návštěvník nevidí. V administrace se provádějí veškeré úpravy, kterou jsou pak dostupné na webu. Je samozřejmě česky. Vše dostupné po přihlášení v podstatě z čehokoliv co je připojené k internetu. Do svého počítače si nemusíte nic instalovat. Pro ty co si nemohou vzpomenout na jaké adrese se mají přihlásit tak je to vašedoména.cz/wp-login.php (adresu je dobré si uložit do oblíbených v prohlížeči).

    Potřebujete toto nastavení? Napište. Ozvu se Vám do 48 hodin.


     
    Wpnavody.cz