Jak na weby a e-shopy na Wordpressu

E-mail s vlastním jménem

Napadlo Vás někdy, že by bylo super mít doménu shodnou s Vaším jménem a vytvořit s k ní e-mail? Není to nic nereálného a ani si k tomu nemusíte pořizovat webové stránky. Sám to tak mám a svým dětem jsem domény s jejich jmény zaregistroval pár dní po jejich narození. Naštěstí mám dva kluky tak snad změna jména nehrozí :). Ale i u žen je to řešitelné přesměrováním.

Kupujeme doménu

Jak tedy na to? Nejprve musíte nějakou doménu vlastnit. Pokud ji ještě nemáte zaregistrovat si ji můžete u celé řady firem. Forpsi, Wedos, Subreg a další. Doména musí být pochopitelně volná a ideálně s koncovkou .cz. Pokud volná není můžete zkusit například jen počáteční písmeno Vašeho jména + příjmení a podobně. Doporučuji vyhnout se pomlčkovým variantám. Zda je doména volná si můžete ověřit u výše uvedených registrátorů nebo na www.nic.cz. Cena domény je okolo 200 Kč na rok. Dokud si ji budete platit bude Vaše.

Pozor. Pokud chcete jen e-mail neobjednávejte zároveň i hosting. Ten je potřeba jen k provozu webu a můžete si ho kdykoliv dokoupit.

Kde e-mailovou schránku zprovoznit

E-mail si můžete nastavit na Seznamu a využívat tak jejich rozhraní nebo u Google (Gmail). Seznam má tuto službu zdarma. U Google se platí.

Nastavení u Seznamu je následující

Na Seznamu musíte mít vytvořený účet. Tímto účtem se přihlásíte se na Email profi kam zadáte Vaší doménu. Následně jsou vygenerovány DNS přesněji MX záznamy. Ty je potřeba vložit do administrace domény. Tím je vše hotovo. Nyní již jen stačí počkat až se záznamy aktualizují. To může pár hodin trvat. A máte e-mail s vlastní doménou a jménem.

Jde to i u Google

To samé lze nastavit i u Google pokud chcete využívat Gmail, Google Disk (dokumenty, tabulky, prezentace, fotky) kalendář a všechny další služby. Zde to už zadarmo není. Cena je 40 euro ročně za každého uživatele.

    Potřebujete toto nastavení? Napište. Ozvu se Vám do 48 hodin.


     
    Wpnavody.cz