Jak na weby a e-shopy na Wordpressu

Zrušení komentářů

Nepovolit na webu možnost vkládat návštěvníkům komentáře je moudré rozhodnutí. Je dost prostoru jinde kde mohou lidé sdělit to co na svém webu či blogu publikujete. Sociální sítě nebo starý dobrý e-mail. Vyhnete se tak nutnosti je číst, kontrolovat a reagovat na ně. Odříznete také možnost přidávat na web spam. Ušetříte tak spoustu času. Ač to tak nemusí vypadat spravovat názory ostatních bývá hodně náročné. Ale tento návod nepojednává o tom zda komentáře ano či ne. Ukážeme si jak je zakázat.

Je hned několik možností jak toho ve WordPressu dosáhnout.

Jen u některých článků

Když je chcete vypnout jen u vybraného příspěvku stačí si jej otevřít a pod editorem v boxu Nastavení komentářů odškrtnout Povolit komentáře a příspěvek aktualizovat. Můžete také rovnou zrušit i trackbacky a pingbacky.

Pokud pod editorem tuto možnost nevidíte musíte nejdříve pod horní lištou (admin bar) toto nastavení povolit. Klikněte na Nastavení zobrazených informací a tam zaškrtněte Nastavení komentářů.

Tímto nastavením, ale pod článkem zůstanou již publikované komentáře. Ty musíte smazat v administraci.

Pokud chcete komentáře zakázat u více článků otevřete si v administraci seznam článků a vyberte je. Klikněte na Hromadné úpravy a vyberte Upravit. Klikněte na Použít a v části Hromadné úpravy vyberte Zrušení komentářů a vše potvrďte kliknutím na button Aktualizovat.

Na celém webu

V případě, že nechcete mít povolené komentáře na celém webu nastavíte to v části Nastavení – Nastavení komentářů a zde odškrtněte možnost Povolit návštěvníkům webu přidávat komentáře k novým článkům. Na této stránce najdete mnoho dalších nastavení.

Úpravou v šabloně

Kdo se trochu vyzná v kódu má ještě další možnost a to smazat je přímo v šabloně. Stačí najít soubor comments.php a ten přejmenovat třeba na comments_vypnuto.php. V případě, že tento soubor v šabloně nemáte musíte prohledat celou šablonu a zjistit kde je kód vložený. Tuto část kódu je potřeba smazat. Hledejte v souboru single.php a někdy také v page.php. Mohou vyskytovat i v další souborech a proto je dobré prohledat celou šablonu.

Úpravou CSS

Jednodušší možností je přidat do CSS následující kousek kódu.

.comments-area p.no-comments {
display: none;
}

Poslední možnost je použít plugin

Určitě na to bude i nějaký plugin, ale na něco tak jednoduchého jej není potřeba instalovat. Čím méně pluginů máte tím lépe.

    Potřebujete toto nastavení? Napište. Ozvu se Vám do 48 hodin.


     
    Wpnavody.cz