Jak na weby a e-shopy na Wordpressu

Problémy s obrázky při sdílení stránky na Facebooku

Pokud sdílíte své příspěvky na Facebooku určitě to řešíte také. Facebook nevloží správnou fotku z článku na Vašem webu. Často tam dá logo nebo úplně nesouvisející obrázek. Jsou dvě možnosti řešení.

Zadávat obrázek ručně

Fotku do postu na Facebooku můžete vložit přímo do editoru. Tak se to dá řešit pokud nesdílíte často a hodně lidí to tak také dělá. Tento způsob má, ale jeden zásadní nedostatek. Pokud bude šířit Váš článek někdo jiný těžko ten krok udělá. Pak se zase zobrazí nesprávný obrázek. A to může toho kdo chce Váš obsah šířit odradit. To by byla škoda.

Použít plugin Yoast SEO

Je potřeba to ošetřit už na webu. To se dá dobře udělat pluginem Yoast SEO. Možná jej na svém WordPress webu používáte a o této funkci nevíte. Pod každým příspěvkem naleznete box kde se dá vše nastavit. Toto nastavení se musí udělat u každého článku.

Ještě je dobré podchytit situaci kdy někdo bude chtít sdílet stránku na která žádná fotka není a nějakou připravit. To se dělá přímo v nastavení pluginu. V menu administrace klikněte na SEO – Sociální sítě – Facebook – Výchozí nastavení URL obrázku.

Možné problémy

Může se stát, že ani po těchto nastavení Facebook nebude správný obrázek chtít zobrazovat. Je to dáno tím, že si stále pamatuje ten původní. Přihlašte se na této stránce svým účtem. Tam vložte adresu příspěvku a klikněte na Debug.

    Potřebujete toto nastavení? Napište. Ozvu se Vám do 48 hodin.


     
    Wpnavody.cz