Jak na weby a e-shopy na Wordpressu

Přesun webu na jiný hosting

Jak přenést celý web na WordPressu? Zde je postup.

Připojte se k FTP a z hostingu si do počítače stáhněte celou složku ve které je WordPress umístěn. Jsou to soubory a složky od wp-admin až po xmlrpc.php (při abecedním řazení).

Zkontrolujte zda vidíte i soubor .htaacess. Pokud ne musíte nejdříve v FTP klientu povolit jeho zobrazení. Cesta pro program Total Commander: klikněte na Síť a následně na FTP – ukázat skryté soubory.

Nyní udělejte zálohu databáze. K tomu potřebujete přístup do phpMyAdmin. Ten by měl být dostupný poté co se přihlásíte do administrace hostingu. Po přihlášení zkontrolujte zda zde není více databází a případně v levém sloupci vyberte tu která patří k danému webu. Klikněte na záložku Export. Nastavení ponechte tak jak je a klikněte na Proveď. Zkontrolujte zda se záloha uložila do počítače. Tento krok v žádném případě nepřeskakujte a dokud nebudete mít zálohu vytvořenu dál nepokračujte.

Na novém hostingu vytvořte databázi. Opět použijete phpMyAdmin. Je možné, že již byla automaticky vytvořena při zakládání hostingu. Udělejte import databáze. Klikněte na záložku Import a nahrajte ji.

Změňte údaje k databázi v souboru wp-config.php. Ten naleznete ve stažené složce s WordPressem. Udaje musíte upravit na řádcích:

DB_NAME,
DB_USER,
DB_PASSWORD,
DB_HOST.

Nyní všechny soubory a složky pomocí FTP klienta nakopírujte na nový hosting.

V případě, že v rámci přesunu měníte doménu (například situace kdy si web připravíte na jiné doméně než jej budete provozovat) musíte ještě změnit všechny url. Otevřete phpMyAdmin a klikněte na záložku SQL. Tam vložte tyto řádky:

UPDATE wp_posts SET guid = REPLACE(guid, ‚https://www.puvodniurl.cz‘, ‚https://www.novaurl.cz‘);
UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE(post_content, ‚https://www.puvodniurl.cz‘, ‚https://www.novaurl.cz‘);
UPDATE wp_postmeta SET meta_value = REPLACE(meta_value, ‚https://www.puvodniurl.cz‘, ‚https://www.novaurl.cz‘);
UPDATE wp_options SET option_value = REPLACE(option_value, ‚https://www.puvodniurl.cz‘, ‚https://www.novaurl.cz‘);

https://www.puvodniurl.cz a https://www.novaurl.cz nahraďte přesně tvary adres, které používáte.

Poslední krok. U domény je potřeba změnit DNS záznamy. Ty opět získáte od hostingu. Pokud si nebudete vědět rady požádejte provozovatele o jejich zaslání nebo nastavení. Pro tento krok nejde napsat jednotný návod. Než se tato změna projeví může to několik minut až hodin trvat.

Teď můžete zkusit web zobrazit. Pokud vše proběhlo v pořádku přihlašte se do administrace webu a zkontrolujte všechna nastavení.

    Potřebujete toto nastavení? Napište. Ozvu se Vám do 48 hodin.


     
    Wpnavody.cz