Jak na weby a e-shopy na Wordpressu

Varianty produktů

Pokud prodáváte například oblečení nejspíše budete mít u každého kusu několik variant barev a velikostí. Podívejte se jak můžete umožnit zákazníkům volit různé variace. Možnosti nastavení jsou ve Woocommerce rozsáhlé. Zde je popsáno základní nastavení se kterým mnozí eshopaři vystačí.

V menu administrace klikněte na Produkty – Vlastnosti.

Napište jméno vlastnosti a klikněte na Přidat vlastnost. V tomto návodu budeme použít barevné variace produktu a tak se hodí pojmenování „barvy“. Nic ostatního nemusíte vyplňovat.

Teď nastavíme podmínky. Vedle vytvořené vlastnosti barvy klikněte na symbol ozubeného kolečka. Do pole Název název napište např. červená a barvu přidejte. Stejně vytvořte i všechny další barvy.

Vlastností samozřejmě můžete vytvořit více.

Nyní přejděte na produkt u kterého chcete zobrazovat více jeho variant. Údaje o produktu změňte z Jednoduchý produkt na Produkt s variantami a v menu zvolte Vlastnosti. Rozklikněte Uživatelsky zadaná vlastnost produktu a přijdete vlastnost nastavenou v prvních krocích. V našem případě to je vlastnost barvy a klikněte na Přidat. Kliknutím na Vybrat vše přidáte všechny vytvořené barvy. Pokud nějaký produkt nemá všechny barvy odstraníte je klikem na křížek u barvy. Zaškrtněte volbu Použité pro variace a vše uložte klikem na Uložit vlastnosti.

V menu přepněte na Varianty. V poli Přidat variantu zvolte Vytvořit variace ze všech atributů a pak Zobrazit. Tím se načtou všechny dříve vytvořené barvy. Vpravo klikněte na Rozbalit a vyplňte vše jako když přidáváte jednoduchý produkt. Minimálně je nutné vyplnit:

  • Běžnou cenu
  • Stav skladu

Toto je základní funkční nastavení variant u produktů. Jejich, ale mnohem více a dají se mezi sebou kombinovat. Další možností je přiřazení vlastního obrázku produktu a ceny.

Potřebujete s nastavením pomoci?

Napište mi nezávaznou poptávku.

info@wpnavody.cz

 
Wpnavody.cz