Jak na weby a e-shopy na Wordpressu

Varianty produktů

Pokud prodáváte například oblečení nejspíše budete mít u každého kusu několik variant barev a velikostí. Podívejte se jak můžete umožnit zákazníkům volit různé variace. Možnosti nastavení jsou ve Woocommerce rozsáhlé. Zde je popsáno základní nastavení se kterým mnozí eshopaři vystačí.

V menu administrace klikněte na Produkty – Vlastnosti.

Napište jméno vlastnosti a klikněte na Přidat vlastnost. V tomto návodu budeme použít barevné variace produktu a tak se hodí pojmenování „barvy“. Nic ostatního nemusíte vyplňovat.

Teď nastavíme podmínky. Vedle vytvořené vlastnosti barvy klikněte na Nastavit hodnoty. Do pole Název název napište např. červená a barvu přidejte. Stejně vytvořte i všechny další barvy.

Vlastností a hodnot můžete vytvořit kolik potřebujete.

Nyní přejděte na produkt u kterého chcete prodávat více variant. Vedle Data produktu klikněte na Jednoduchý produkt a nastavte na Produkt s variantami. V menu zvolte Vlastnosti. Rozklikněte Uživatelsky zadaná vlastnost produktu a přidejte vlastnost barvy která byla nastavena v prvních krocích a klikněte na Přidat. Klikněte do pole Vyberte výrazy a vyberte barvu. Zaškrtněte volbu Využít pro varianty a vše uložte klikem na Uložit vlastnosti. Vše je vyznačeno na následujícím obrázku.

V menu přepněte na Varianty. V poli Přidat variantu zvolte Vytvořit variace ze všech atributů a pak Zobrazit. Tím se načtou všechny dříve vytvořené barvy. Vpravo klikněte na Rozbalit.

Vyplňte vše jako když přidáváte jednoduchý produkt. Minimálně je nutné vyplnit:

  • Běžnou cenu
  • Stav skladu
  • Foto produktu

    Potřebujete toto nastavení? Napište. Ozvu se Vám do 48 hodin.


     
    Wpnavody.cz